Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 19.04.2021, 11:34

НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1 - гімназія ім. В.Газіна" смт Ратне

Меню сайту
Статистика

Корекційний та просвітницько-профілактичний напрям роботи соціально-психологічної служби

 З метою привернення уваги суспільства до проблеми «насильства» та виховання ненасильницької поведінки в молодого покоління нещодавно відбувся конкурс соціальної реклами серед учнівської молоді «Ми проти насильства і жорстокості», організатором якого виступив Ратнівський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Конкурс проводився в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» для учнів 7-11 класів закладів освіти. За рішенням членів конкурсного журі, в номінації «Кращий відеоролик» I місце отримали Мартинюк Катерина та Семенюк Мілана, учениці 9-А класу НВК «ЗОШ I-III ступеня №1-гімназія ім.Героя Радянського Союзу В.Газіна» смт Ратне. Переможці отримали нагороди та подарунки від організаторів конкурсу.

                      

 

З 25 листопада по 10 грудня в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", яка традиційно проходить в нашому освітньому закладі, відбувалися різноманітні заходи, спрямовані на привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення: інформаційно-просвітницькі бесіди "Жорстока поведінка та її наслідки", "Агресивний і сором'язливий"; перегляд відеороликів, години спілкування та тренінги "Байдужість - найстрашніший ворог людини", "Наповнюй серце добром", "Прояви турботу та обачність", "Станція під назвою життя"; акція "Червона стрічка"; у шкільній бібліотеці проводились тематичні уроки та демонструвались виставки просвітницької літератури "Зупинимо насильство разом" та "СНІД - чума XXI століття". Учні приймали участь у виставці дитячих малюнків "Світ без насильства очима дітей" та створенні соціальної реклами на тему «Стоп булінг! Ми проти насильства!».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"16 днів проти насильства"

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з нагоди відзначення 25 листопада - Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня - Всесвітнього дня боротьби із СНІДом; 2 грудня - Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 6 грудня - річниці з дня «Монреальської різанини»; 10 грудня - Міжнародного дня прав людини.

Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів, доступні за посиланнями, а саме:

1. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

1) Захист дітей онлайн https://vimeo.com/464178591;

2) Сексуальний шантаж https://vimeo.com/464179613

3) Секстинг https://vimeo.com/464177511;

4) Секс-чатинг https://vimeo.com/464176581;

5) Грумінг https://vimeo.com/464181532;

6) Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти  https://vimeo.com/464180697.

2. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті. Ролик доступний за посиланнямhttp://vimeo.com/477933967.

3. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри. Ролик доступний за посиланням http://vimeo.com/292080839.

4. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді. Буклет доступний за посиланням http://rm.coe.int/leam-about-your-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2.

Всі вищевказані та інші матеріали Проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».

Лист Міністерства освіти і науки України від 17.11.2020 №6/1379-20 "Щодо Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»" 

 

 

 

 

 

6 листопада з метою попередження насильства серед учнівської молоді з учнями 10-А, 10-Б класів були проведені заняття на тему "Насильство та агресія - перший крок до злочину". Спеціаліст Ратнівського бюро правової допомоги Матвійчук Є.В. провела роз'яснювальну роботу щодо порушення конституційних прав людини та відповідальності за протиправні діяння.

6 листопада шкільною соціально-психологічною службою спільно з фахівцем РРЦССДМ Бірук К.В. були проведені заняття з елементами тренінгу з учнями 11-х класів на теми "Секстинг" та "Онлайн грумінг". Зустрічі мали інформаційно-просвітницький характер щодо захисту дітей в цифровому середовищі.

З нагоди відзначення Міжнародного дня проти насилля, було проведено виховні заходи, де учні нашої школи брали безпосередню участь. Міжнародний день проти насилля відзначається 2 жовтня, у день народження Махатми Ганді – лідеру руху за незалежність Індії та засновника філософії та стратегії «ненасилля»: припинити насилля через поширення культури миру, терпимості та підвищення людської гідності.

 

 

БУЛІНГ

В Україні 16 вересня стартував тиждень протидії булінгу.
Протягом всього тижня в заклад
і освіти   відбулися заходи для інформування всіх учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу.
Відбулися такі тренінгові заняття:

 •  міні – тренінг «Як навчитися безпечної поведінки в інтернеті» учні 2-4 класів;
 • година спілкування «Причини агресивності та насильства» учні 9-10 класів;
 • бесіда – тренінг «Віртуальний терор: тролінг і кібербулінг » учні 8 -9 класів;
 •  

   

Державна служба якості освіти України
Державна служба якості освіти УкраїниДержавна служба якості освіти України
Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лініяНаціональна дитяча гаряча лінія
Гаряча лінія
Національна гаряча лінія з питань запобігання насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінаціїНаціональна гаряча лінія
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту
 • Official Blog
 • uCoz Community
 • FAQ
 • Textbook

 • 2021
  Конструктор сайтів - uCoz