Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 21.10.2019, 21:51

НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1 - гімназія ім. В.Газіна" смт Ратне

Меню сайту
Статистика

української мови та літератури

 

Кафедра української мови та літератури 

 складається з  6 педагогів, із них: 

спеціалістів вищої категорії - 4

спеціалістів ІІ категорії - 1

спеціалістів - 1

Вітаємо

 учасників ІІ ( районного) етапу

 VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу

 ім. Т. Шевченка з перемогою:

                               Дейнеку Вікторію (6-В ) – І місце;

Харлампович Софію (8-А) – І місце;

Михайлевську Тамару (11-А) – І місце;

Дордюк Станіславу (7-А) – ІІ місце;

Савчук Діану (5-А) – ІІІ місце.

Бажаємо переможцям та їхнім керівникам 

( Корінчук А.І.,Лук’янюк Г.А.,Глущук І.Ф.,Мажулі С.П.) міцного здоров’я,щастя,радості, сонячних днів у житті, бадьорості духу, подальших здобутків, творчих успіхів та натхнення.

 

        Звіт про роботу МО вчителів української мови та літератури

     в 2015-2016  н.р.

      МО вчителів української мови та літератури нараховує 6 чоловік. У 2015-16 н.р. успішно пройшли атестацію 3 педагоги: Корінчук А.І. присвоєно звання «Старший вчитель», Півень О.М. – ΙΙ категорію, Мажулі С.П. підтверджено вищу кваліфікаційну  категорію.

       Протягом  2015-2016 н.р. вчителі української мови та літератури  спрямовували свою роботу на прищеплення в учнів любові до рідної мови, виховання поваги до традицій та культури українського народу; залучення школярів до скарбниці української мови і літератури, а через неї-до фундаментальних загальнолюдських цінностей; удосконалення уроку  як основної форми навчально-виховної роботи за допомогою мультимедійних технологій; впровадження різноманітних форм роботи для розвитку пізнавальних потреб, здібностей, нахилів учнів.

           МО продовжило працювати над проблемою «Інноваційний  підхід до викладання української мови та літератури  з  використанням елементів комп’ютерних технологій на уроках з метою покращення якості навчальних досягнень учнів». Згідно плану роботи, було проведено 5  засідань, на яких розглядалися питання як теоретичного, так і практичного характеру, обговорювалися актуальні проблеми філологічної освіти, проводився обмін досвідом з методичних проблем. Особлива увага приділялася роботі з обдарованими дітьми, розвитку творчих здібностей  школярів, формам і методам роботи, які  сприяють виробленню навиків самостійності  при опрацюванні навчального матеріалу.

         Учителі-словесники нашої школи, крім шкільного МО, брали участь у роботі районного МО. Зокрема, Корінчук А.І. проаналізувала  типові помилки, допущені учнями в письмових роботах  на мовно-літературному конкурсі ім.П.Яцика, Лук’янюк Г.А. ділилася досвідом з колегами району щодо використання проектних технологій на уроках української мови та літератури.

      На засіданнях МО обговорювались і сучасні напрямки роботи з обдарованими дітьми, матеріали для проведення шкільних олімпіад з української мови і літератури, конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, мовно-літературно конкурсу ім. Т. Шевченка. У 2015-2016 р. маємо такі результати.

      Переможцями ΙΙ етапу конкурсу Яцика стали такі учні: Харлампович С., учениця 7-А кл. (учитель Лук’янюк Г.А.), Дордюк С., учениця 6-А кл. (учитель Мажула С.П.),Заліпа Марія,учениця 11-Акл., (учитель Лук’янюк Г.А.), причому Марія набрала максимальні 43б. Призери районного конкурсу ім.Яцика (ΙΙΙм.) –Дейнека В.(5-Вкл., учитель Корінчук А.І.),Гурич В.(8-Б кл., учитель Півень О.М.), Михайлевська Т.(10-А кл.,учитель Глущук І.Ф.).

      ΙΙ місця в ΙΙ етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури посіли Панасюк Ю., учениця 11-А кл.(до перемоги не вистачило 0,5 б.), Михайлевська Т., учениця 10-А кл.(до перемоги не вистачило 1б.), Харлампович С. , учениця 7-А кл. ( учителі Лук’янюк Г.А. , Глущук І.Ф.).

    Перемогу в районному  Міжнародному  мовно-літературному  конкурсі  ім. Шевченка здобула Харлампович Софія (учитель Лук’янюк Г.А.)., а Гурич В.(8-Бкл.) та Михайлевська Т.(10-Акл.) стали призерами (ΙΙΙ м.).

    Щороку в школі відбувається безліч різноманітних  творчих конкурсів. З ініціативи благодійного фонду народного депутата С.Івахіва «Патріоти Волині» був проведений конкурс «Нашому роду–нема переводу!» У конкурсі нарисів (номінація «Що ми? Чиї сини?Яких батьків діти?»)  на шкільному етапі Ιм. здобули Харлампович С.( 7-А кл.) та Гончарова О.(8-А кл.). Наставники учнів–Лук’янюк Г.А. та Корінчук А.І. Робота Горбачук О., учениці 11-Акл. , в номінації «Доля моєї родини в історії України» (керівник Лук’янюк Г.А. )  була відзначена дипломом за патріотизм міні-дослідження на ΙΙ (фінальному) етапі конкурсу.

     Харлампович С.(7-А кл.) стала переможцем районного конкурсу «Найкращий читач-2016», а Силивонюк Є.(7-А кл.) посіла ΙΙΙм. в конкурсі книголюбів.

      В українознавчій грі «Соняшник» взяли участь 40 учнів 5-8 кл.. Приємно, що маємо багатьох переможців і призерів. Найкращу ерудицію виявила Ганіч Ангеліна, учениця 5-В кл.(вчитель Корінчук А.І.), яка нагороджена дипломом Ιст. всеукраїнського рівня, диплом ΙΙст. отримала Пась О.(5-В кл.), ΙΙΙст.–Шведик К.(8-А кл.), Вавдіюк А.(7-А кл.).  Харлампович С.(7-Акл.) здобула диплом Ιст. регіонального рівня, а   Штик О.–ΙΙст. Грамотами «Найкращий клас» за перемогу у Всеукраїнській грі «Соняшник-2016» нагороджені 5-В та 7-А кл..

        Багатим і різноманітним було в школі й позакласне життя. 

       З метою виховання любові та шанобливого ставлення до української мови як державної мови, вшанування пам’яті видатних особистостей України, літературних діячів протягом року  випускалася шкільна газета «Пролісок», влаштовувалися  виставки до 145 річниці  з дня народження Лесі Українки ( заочна подорож «Лесиними стежками»),  проводилися позакласні виховні заходи, конкурси читців поезії Т.Шевченка, творів Остапа Вишні, Лесі Українки.

       З нагоди Дня української писемності та мови у 8-А кл. відбулася година національного виховання «Мова моя українська–батьківська, материнська», яку допомогла учням провести Корінчук А.І.

   Учні 7-А та 8-Б кл. на чолі з класними керівниками Лук’янюк Г.А та Півень О.М. підготували свято «Слово рідне, ти мені– від Бога, ти мого народу оберіг…». Юні мовознавці розкрили цікаві факти про витоки української мови, її місце серед інших слов’янських мов, походження і розвиток.

        Розширення педагогічної майстерності вчителів, створення сприятливих умов для розвитку творчих задатків учнів стало головним завданням проведеної  в школі  29.02-10.03.2016р. декади української мови та літератури, програма  якої була досить насиченою.  Учителі кафедри підготували багато різноманітних заходів, показових уроків.

Зокрема, Корінчук А.І.–урок-подорож Шевченковою Україною «Уживання м’якого знака й апострофа» , Півень О.М.– творчу лабораторію «І.Карпенко-Карий. «Сто тисяч». Характеристика Г.Калитки», Мажула С.П.– « Узагальнення і систематизація вивченого про прикметник».

             Цікаво пройшли  позакласні заходи : літературна вітальня «Перегук геніїв: Леся Українка та Генріх Гейне» у 8-Бкл. (Півень О.М., Бохенська Е.Ю.), народознавче родинне свято «Зустріч весни» у 7-Акл. (Лук’янюк Г.А.), виховний захід «Величне слово Кобзаря» у 9-А кл. (Глущук І.Ф.), літературна композиція «На компроміс із совістю не йду…» в 11-Б кл. ( Кулик К.В.), загальношкільне літературно-музичне свято «Поклонися, земле, пам’яті Тараса» ( Мажула С.П., Корінчук А.І.).

      Були проведені навчальні екскурсії до м.Рівне, де учні мали можливість познайомитися з унікальним  ілюстрованим вишитим «Кобзарем» Т.Шевченка, дізналися більше про творчість українського  письменника У.Самчука.  

                               

    Учителі кафедри надавали допомогу членам наукового товариства «Ерудит» (секція української філології). Цікаву  роботу представила  на шкільній конференції Луцик І.–«Символіка українських народних пісень» (керівник Мажула С.П.) . 

       40 випускників школи складали ЗНО з української мови та літератури. Усі успішно склали іспит з української мови, але 1 учень (2,5%) не набрав мінімального порогового бала.

       Серед 21 учня 11-А кл. 13 (61,9 %) склали ДПА з української мови на високий рівень. 4  одинадцятикласники   (Заліпа М., Семенюк Я.,Дячук О., Юхим Т.) одержали 12б. з української мови.

     Та слід сказати і про недоліки:

- недостатня робота словесників  над удосконаленням техніки виразного читання учнів, підготовка до конкурсів читців поезії та гумору;

- відсутність результатів роботи з обдарованими дітьми  на обласному рівні;

-  низький рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності у частини учнів, мовної культури школярів;

- незначний інтерес до читання.

Отже, робота педагогів МО в наступному навчальному році повинна зосереджуватися на розкритті інтересів, нахилів та здібностей учнів, на формуванні читацьких навичок та інтересу до вивчення художньої літератури, на широке впровадження у роботу словесників ІКТ.

 

Засідання МО вчителів української  мови та літератури
       18.03.16р. відбулося засідання МО вчителів української  мови та літератури, на якому заслухали творчі звіти вчителів, які атестуються:  Мажули С.П.,  Корінчук А.І.,   Півень О.М.
      Педагоги презентували  рівень своєї педагогічної майстерності за міжатестаційний період, висвітливши такі питання: проблему, над розв’язанням якої працюють, педагогічне кредо, участь у роботі кафедри, у методичних та предметних декадах, відкриті уроки та виховні заходи, цікаві педагогічні знахідки, які розкривають творчість педагога, науково-дослідницьку роботу, власні друковані збірники та посібники, інновації у роботі, творчу лабораторію вчителя, результативність роботи  тощо.

Аналіз роботи методичного об’єднання

вчителів української мови та літератури за 2014-2015 н.р.

  МО вчителів української мови та літератури нараховує 6 чоловік. Серед них 4 мають вищу кваліфікаційну категорію ( Корінчук А.І., Кулик К.В., Мажула С.П., Лук’янюк Г.А.), Глущук І.Ф. – ΙΙ, а Півень О.М .– спеціаліст. В минулому навчальному році курсову перепідготовку на базі ВІППО пройшли Корінчук А.І., Мажула С.П. та Півень О.М.

 Протягом  2014-2015 н.р. вчителі української мови та літератури  працювали над проблемою «Інноваційний  підхід до викладання української мови та літератури  з  використанням елементів комп’ютерних технологій на уроках з метою покращення якості навчальних досягнень учнів». Згідно плану роботи, було проведено 5  засідань МО  з урахуванням різних форм роботи: «методична скринька», «засідання професійного клубу», «ярмарок педагогічних ідей». На засіданнях розглядалися питання як теоретичного, так і практичного характеру, обговорювалися актуальні питання філологічної освіти, проводився обмін досвідом з методичних проблем. Особлива увага приділялася роботі з обдарованими дітьми, розвитку творчих здібностей  школярів, формам і методам роботи, які  сприяють виробленню навиків самостійності  при опрацюванні навчального матеріалу.

Порівняно з минулим роком, кількість учасників і переможців олімпіад  і конкурсів у 2014-2015 н.р. збільшилася завдяки активній роботі вчителів з обдарованими та здібними учнями. Створено банк олімпіадних завдань, які постійно поповнюються, та банк даних про творчо обдарованих учнів, проводиться з ними  цілеспрямована систематична робота. Як наслідок, Заліпа Марія, учениця 10-Акл., та Михайлевська Тамара, учениця 9-Акл., зайняли Ι місце в ΙΙ етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури (учителі Лук’янюк Г.А.,  Глущук І.Ф.) Гончарова Ольга, учениця 7-А кл., (учитель Корінчук А.І.) посіла ΙΙм. в районному етапі конкурсу знавців рідної мови ім. П.Яцика, Юхим Юлія, учениця 8-А кл., (учитель Глущук І.Ф.) – ΙΙΙм. Харлампович Софія, учениця 6-А кл., стала призером ( ΙΙм.) обласного конкурсу ім. П.Яцика  та зайняла  ΙΙм. у ΙV (фінальному) етапі  Міжнародного  мовно-літературного  конкурсу  ім. Шевченка (учитель Лук’янюк Г.А.). Юхим Юлія та Харлампович Софія також здобули перемогу в районному конкурсі «Найкращий читач» та стали призерами ( ΙΙ і ΙΙΙм.) в обласному етапі.  

Члени МО взяли активну участь у шкільному етапі конкурсу «Учитель року», переможцем якого стала Глущук І.Ф.

З метою виховання любові та шанобливого ставлення до української мови як державної мови, вшанування пам’яті видатних особистостей України, літературних діячів протягом року  випускалася шкільна газета «Пролісок», влаштовувалися  виставки до 85 річниці  з дня народження Ліни Костенко, Лесі Українки, Дня української  мови і писемності, проводилися позакласні виховні заходи, вікторини до визначних пам’ятних дат, конкурси читців поезії Лесі Українки, творів Остапа Вишні.

Учителі кафедри надавали допомогу членам наукового товариства «Ерудит» (секція української філології). Цікаві роботи представили Гончарова О. (7-Акл.), Штик А. (8-Акл.), Вавдіюк А. (6-А кл.), Себестянович І. (9-Б кл.).

48 випускників школи складали ЗНО з української мови та літератури. Орищук Іванна та Антонюк Аліна одержали 12б. з української мови. Однак частина оцінок ДПА з української мови  не відповідала річним, тому слід покращити роботу щодо підготовки учнів до ЗНО.

Упродовж 2014-2015 н.р. в школі працювали драматичний і народознавчий гуртки, члени яких розвивали свої артистичні здібності, творчі обдарування.

Отже, в цілому можна відмітити, що покращилась робота на кафедрі в таких напрямках, як «Робота з обдарованими дітьми», «Самоосвіта вчителів». Тому основними завданнями на 2015-2016 н.р. є:

- удосконалювати форми і методи роботи  на уроках української мови та літератури, впроваджуючи в практику досягнення педагогічної науки;

- забезпечувати засвоєння учнями орфографічних та граматичних норм української літературної мови;

- активізувати позакласну роботу з метою розвитку творчих здібностей учнів;

- провести Декаду з української мови та літератури, заходи, присвячені життю і творчості Т.Г. Шевченка, Лесі Українки;

- взяти участь в інтелектуальних іграх, конкурсах, олімпіадах;

- проводити індивідуальну роботу з обдарованими і невстигаючими учнями.

 

Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лініяНаціональна дитяча гаряча лінія
Гаряча лінія
Національна гаряча лінія з питань запобігання насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінаціїНаціональна гаряча лінія
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook

  • 2019
    Конструктор сайтів - uCoz