Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 26.09.2020, 10:16

НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1 - гімназія ім. В.Газіна" смт Ратне

Меню сайту
Статистика

української мови та літератури

 

Кафедра української мови та літератури 

 складається з  6 педагогів, із них: 

спеціалістів вищої категорії - 4

спеціалістів ІІ категорії - 1

спеціалістів - 1

 

29 лютого переможці обласного етапу виборювали нові висоти на фінальному етапі конкурсу ім.П.Яцика за завданнями, розробленими Міністерством освіти і науки України та Лігою українських меценатів. У підсумковому етапі конкурсу взяли участь 27 школярів, серед них і учениця нашої школи - Харлампович Софія .

За підсумками обласного етапу відбулося вручення нагород: переможці отримали дипломи, а також цінні призи (книги) від Ліги українських меценатів, а вчителі та викладачі — грамоти управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації.

    

Шестикласники школи-гімназії взяли участь у проектній роботі "Безсмертна дочка Прометея", присвяченій 149 річниці від дня народження Лесі Українки.

Учні дослідили життєвий та творчий шлях поетеси, представили образний світ її віршів, ілюстрували казки. Роботи школярів видалися змістовними та яскравими.

    

7 грудня 2019р. на базі Ковельського ліцею відбувся обласний етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Харлампович Софія Андріївна, учениця 11-А кл. Ратнівської школи-гімназії, виборола почесне 2 м. в цих престижних мовних змаганнях.

Вітаємо, Софіє, з перемогою! Бажаємо нових звершень на філологічному горизонті, здійснення всіх задумів і мрій!!!

Немає опису світлини.

Святкування Міжнародного дня рідної мови у школі-гімназії смт Ратне!

Семикласники змагалися за звання "Майстер- шефа мовознавчої кухні", виконуючи цікаві, незвичайні завдання з української мови.

Усі учні та вчителі тепер щодня можуть тренуватися у правильному наголошуванні слів та ознайомлюватися зі змінами у правописі!

             

Вітаємо Харлампович Софію Андріївну, ученицю 11-А кл., яка посіла 2м. в обласному етапі Міжнородного мовно-літературного конкурсу ім.Т.Шевченка!

Бажаємо перемоги у фінальному етапі конкурсу!

Вітаємо з перемогою в районному етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови учнів нашої школи-гімназії та їх наставників:

Завадську Евеліну (4-Бкл., Дордюк І.В.) - 1м.;

Денисюк Дарину (5-Б кл., Глущук І.Ф.) - 3 м.;

Дейнеку Вікторію (9-В кл., Корінчук А.І.) - 1м.;

Харлампович Софію (11-А кл., Лук'янюкГ.А.) - 1м.

Бажаємо юним мовознавцям успіху в обласному конкурсі!

Шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

  

Усеукраїнський диктант національної єдності

  

День української писемності та мови в школі-гімназії смт Ратне

   

   

Вітаємо переможницю та призерок районного етапу мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка :

Харлампович Софію, ученицю 11-А кл. (1 м.),

Дейнеку Вікторію, ученицю 9-В кл.,

Денисюк Дарину, ученицю 5-Б кл. (2м.),

Мартинюк Катерину, ученицю 8-А кл. (3м.)!

Бажаємо розвивати свої творчі здібності й надалі, а Софії - успіху в обласному етапі змагань.

 

Підбито підсумки районного етапу конкурсу юних гумористів "Посміхнемось щиро Вишні".

3 місце в цьому конкурсі зайняв Михалевич Юрій, учень 10-Б кл.(учителька - Корінчук А.І.). Вітаємо!

    

 

У школі-гімназії смт Ратне розпочався перший етап предметних учнівських олімпіад. 16.10 стартувала олімпіада з української мови та літератури.

        

 

10 жовтня у школі - гімназії смт Ратне відбувся конкурс юних читців ,,Посміхнемось щиро Вишні", який проведено з метою популяризації творчості українського гумориста.

Учасники продемонстрували високий рівень виконавської майстерності,артистичність,яскраву індивідуальність.

Переможцем конкурсу стала Котенко Ярослава,учениця 6- А класу. 2 м. зайняв Михалевич Юрій - ( 10- Б кл.), 3 м.- Черняк Артем - (10 - Б кл.).

Бажаємо Ярославі успіхів на районному етапі конкурсу!

Вітаємо

 учасників ІІ ( районного) етапу

 VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу

 ім. Т. Шевченка з перемогою:

                               Дейнеку Вікторію (6-В ) – І місце;

Харлампович Софію (8-А) – І місце;

Михайлевську Тамару (11-А) – І місце;

Дордюк Станіславу (7-А) – ІІ місце;

Савчук Діану (5-А) – ІІІ місце.

Бажаємо переможцям та їхнім керівникам 

( Корінчук А.І.,Лук’янюк Г.А.,Глущук І.Ф.,Мажулі С.П.) міцного здоров’я,щастя,радості, сонячних днів у житті, бадьорості духу, подальших здобутків, творчих успіхів та натхнення.

 

        Звіт про роботу МО вчителів української мови та літератури

     в 2015-2016  н.р.

      МО вчителів української мови та літератури нараховує 6 чоловік. У 2015-16 н.р. успішно пройшли атестацію 3 педагоги: Корінчук А.І. присвоєно звання «Старший вчитель», Півень О.М. – ΙΙ категорію, Мажулі С.П. підтверджено вищу кваліфікаційну  категорію.

       Протягом  2015-2016 н.р. вчителі української мови та літератури  спрямовували свою роботу на прищеплення в учнів любові до рідної мови, виховання поваги до традицій та культури українського народу; залучення школярів до скарбниці української мови і літератури, а через неї-до фундаментальних загальнолюдських цінностей; удосконалення уроку  як основної форми навчально-виховної роботи за допомогою мультимедійних технологій; впровадження різноманітних форм роботи для розвитку пізнавальних потреб, здібностей, нахилів учнів.

           МО продовжило працювати над проблемою «Інноваційний  підхід до викладання української мови та літератури  з  використанням елементів комп’ютерних технологій на уроках з метою покращення якості навчальних досягнень учнів». Згідно плану роботи, було проведено 5  засідань, на яких розглядалися питання як теоретичного, так і практичного характеру, обговорювалися актуальні проблеми філологічної освіти, проводився обмін досвідом з методичних проблем. Особлива увага приділялася роботі з обдарованими дітьми, розвитку творчих здібностей  школярів, формам і методам роботи, які  сприяють виробленню навиків самостійності  при опрацюванні навчального матеріалу.

         Учителі-словесники нашої школи, крім шкільного МО, брали участь у роботі районного МО. Зокрема, Корінчук А.І. проаналізувала  типові помилки, допущені учнями в письмових роботах  на мовно-літературному конкурсі ім.П.Яцика, Лук’янюк Г.А. ділилася досвідом з колегами району щодо використання проектних технологій на уроках української мови та літератури.

      На засіданнях МО обговорювались і сучасні напрямки роботи з обдарованими дітьми, матеріали для проведення шкільних олімпіад з української мови і літератури, конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, мовно-літературно конкурсу ім. Т. Шевченка. У 2015-2016 р. маємо такі результати.

      Переможцями ΙΙ етапу конкурсу Яцика стали такі учні: Харлампович С., учениця 7-А кл. (учитель Лук’янюк Г.А.), Дордюк С., учениця 6-А кл. (учитель Мажула С.П.),Заліпа Марія,учениця 11-Акл., (учитель Лук’янюк Г.А.), причому Марія набрала максимальні 43б. Призери районного конкурсу ім.Яцика (ΙΙΙм.) –Дейнека В.(5-Вкл., учитель Корінчук А.І.),Гурич В.(8-Б кл., учитель Півень О.М.), Михайлевська Т.(10-А кл.,учитель Глущук І.Ф.).

      ΙΙ місця в ΙΙ етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури посіли Панасюк Ю., учениця 11-А кл.(до перемоги не вистачило 0,5 б.), Михайлевська Т., учениця 10-А кл.(до перемоги не вистачило 1б.), Харлампович С. , учениця 7-А кл. ( учителі Лук’янюк Г.А. , Глущук І.Ф.).

    Перемогу в районному  Міжнародному  мовно-літературному  конкурсі  ім. Шевченка здобула Харлампович Софія (учитель Лук’янюк Г.А.)., а Гурич В.(8-Бкл.) та Михайлевська Т.(10-Акл.) стали призерами (ΙΙΙ м.).

    Щороку в школі відбувається безліч різноманітних  творчих конкурсів. З ініціативи благодійного фонду народного депутата С.Івахіва «Патріоти Волині» був проведений конкурс «Нашому роду–нема переводу!» У конкурсі нарисів (номінація «Що ми? Чиї сини?Яких батьків діти?»)  на шкільному етапі Ιм. здобули Харлампович С.( 7-А кл.) та Гончарова О.(8-А кл.). Наставники учнів–Лук’янюк Г.А. та Корінчук А.І. Робота Горбачук О., учениці 11-Акл. , в номінації «Доля моєї родини в історії України» (керівник Лук’янюк Г.А. )  була відзначена дипломом за патріотизм міні-дослідження на ΙΙ (фінальному) етапі конкурсу.

     Харлампович С.(7-А кл.) стала переможцем районного конкурсу «Найкращий читач-2016», а Силивонюк Є.(7-А кл.) посіла ΙΙΙм. в конкурсі книголюбів.

      В українознавчій грі «Соняшник» взяли участь 40 учнів 5-8 кл.. Приємно, що маємо багатьох переможців і призерів. Найкращу ерудицію виявила Ганіч Ангеліна, учениця 5-В кл.(вчитель Корінчук А.І.), яка нагороджена дипломом Ιст. всеукраїнського рівня, диплом ΙΙст. отримала Пась О.(5-В кл.), ΙΙΙст.–Шведик К.(8-А кл.), Вавдіюк А.(7-А кл.).  Харлампович С.(7-Акл.) здобула диплом Ιст. регіонального рівня, а   Штик О.–ΙΙст. Грамотами «Найкращий клас» за перемогу у Всеукраїнській грі «Соняшник-2016» нагороджені 5-В та 7-А кл..

        Багатим і різноманітним було в школі й позакласне життя. 

       З метою виховання любові та шанобливого ставлення до української мови як державної мови, вшанування пам’яті видатних особистостей України, літературних діячів протягом року  випускалася шкільна газета «Пролісок», влаштовувалися  виставки до 145 річниці  з дня народження Лесі Українки ( заочна подорож «Лесиними стежками»),  проводилися позакласні виховні заходи, конкурси читців поезії Т.Шевченка, творів Остапа Вишні, Лесі Українки.

       З нагоди Дня української писемності та мови у 8-А кл. відбулася година національного виховання «Мова моя українська–батьківська, материнська», яку допомогла учням провести Корінчук А.І.

   Учні 7-А та 8-Б кл. на чолі з класними керівниками Лук’янюк Г.А та Півень О.М. підготували свято «Слово рідне, ти мені– від Бога, ти мого народу оберіг…». Юні мовознавці розкрили цікаві факти про витоки української мови, її місце серед інших слов’янських мов, походження і розвиток.

        Розширення педагогічної майстерності вчителів, створення сприятливих умов для розвитку творчих задатків учнів стало головним завданням проведеної  в школі  29.02-10.03.2016р. декади української мови та літератури, програма  якої була досить насиченою.  Учителі кафедри підготували багато різноманітних заходів, показових уроків.

Зокрема, Корінчук А.І.–урок-подорож Шевченковою Україною «Уживання м’якого знака й апострофа» , Півень О.М.– творчу лабораторію «І.Карпенко-Карий. «Сто тисяч». Характеристика Г.Калитки», Мажула С.П.– « Узагальнення і систематизація вивченого про прикметник».

             Цікаво пройшли  позакласні заходи : літературна вітальня «Перегук геніїв: Леся Українка та Генріх Гейне» у 8-Бкл. (Півень О.М., Бохенська Е.Ю.), народознавче родинне свято «Зустріч весни» у 7-Акл. (Лук’янюк Г.А.), виховний захід «Величне слово Кобзаря» у 9-А кл. (Глущук І.Ф.), літературна композиція «На компроміс із совістю не йду…» в 11-Б кл. ( Кулик К.В.), загальношкільне літературно-музичне свято «Поклонися, земле, пам’яті Тараса» ( Мажула С.П., Корінчук А.І.).

      Були проведені навчальні екскурсії до м.Рівне, де учні мали можливість познайомитися з унікальним  ілюстрованим вишитим «Кобзарем» Т.Шевченка, дізналися більше про творчість українського  письменника У.Самчука.  

                               

    Учителі кафедри надавали допомогу членам наукового товариства «Ерудит» (секція української філології). Цікаву  роботу представила  на шкільній конференції Луцик І.–«Символіка українських народних пісень» (керівник Мажула С.П.) . 

       40 випускників школи складали ЗНО з української мови та літератури. Усі успішно склали іспит з української мови, але 1 учень (2,5%) не набрав мінімального порогового бала.

       Серед 21 учня 11-А кл. 13 (61,9 %) склали ДПА з української мови на високий рівень. 4  одинадцятикласники   (Заліпа М., Семенюк Я.,Дячук О., Юхим Т.) одержали 12б. з української мови.

     Та слід сказати і про недоліки:

- недостатня робота словесників  над удосконаленням техніки виразного читання учнів, підготовка до конкурсів читців поезії та гумору;

- відсутність результатів роботи з обдарованими дітьми  на обласному рівні;

-  низький рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності у частини учнів, мовної культури школярів;

- незначний інтерес до читання.

Отже, робота педагогів МО в наступному навчальному році повинна зосереджуватися на розкритті інтересів, нахилів та здібностей учнів, на формуванні читацьких навичок та інтересу до вивчення художньої літератури, на широке впровадження у роботу словесників ІКТ.

 

Засідання МО вчителів української  мови та літератури
       18.03.16р. відбулося засідання МО вчителів української  мови та літератури, на якому заслухали творчі звіти вчителів, які атестуються:  Мажули С.П.,  Корінчук А.І.,   Півень О.М.
      Педагоги презентували  рівень своєї педагогічної майстерності за міжатестаційний період, висвітливши такі питання: проблему, над розв’язанням якої працюють, педагогічне кредо, участь у роботі кафедри, у методичних та предметних декадах, відкриті уроки та виховні заходи, цікаві педагогічні знахідки, які розкривають творчість педагога, науково-дослідницьку роботу, власні друковані збірники та посібники, інновації у роботі, творчу лабораторію вчителя, результативність роботи  тощо.

 

 

Державна служба якості освіти України
Державна служба якості освіти УкраїниДержавна служба якості освіти України
Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лініяНаціональна дитяча гаряча лінія
Гаряча лінія
Національна гаряча лінія з питань запобігання насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінаціїНаціональна гаряча лінія
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook

  • 2020
    Конструктор сайтів - uCoz