Ратнівська гімназія - сусп.-гум. циклу
Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 23.01.2017, 07:28

НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1 - гімназія ім. В.Газіна" смт Ратне

Меню сайту
Статистика

сусп.-гум. циклу

Кафедра  
 складається з  6 педагогів, із них: 
спеціалістів вищої категорії - 4
 
спеціалістів І категорії - 1
спеціалістів - 1

Аналіз роботи МО за 2014-2015н.р.

Колектив методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу складається з педагогів, які мають чималий потенціал, намагаються творчо працювати.

Орієнтуючись на запити сучасного життя, ШМО в цьому навчальному році, як і в минулому, працювало над розвитком творчої особистості засобами зарубіжної літератури та російської мови, історії та правознавства, над впровадженням в практику викладання інноваційних технологій, які дають змогу урізноманітнити навчально-виховний процес, залучати учнів до активної участі в ньому.

Для розгляду на ШМО виносились актуальні питання навчання і виховання учнів. Поскільки зараз відбувається постійний педагогічний пошук оптимальних прийомів і методів навчання, спрямованих на формування духовно-моральної культури учнів, цій темі було присвячене одне із перших засідань (доповідач Тимощенко Л.Л.). Психолого-педагогічний тренінг «Особливості застосування технології створення ситуації успіху на уроках», проведений на одному із засідань, сприяв живому обміну думками між членами МО, адже кожен учитель мріє, щоб учні на його уроці працювали без примусу, творчо, пізнавали предмет на максимальному для кожного рівні успішності.

Вдалою виявилась така форма роботи як презентація власної науково-методичної проблеми на засіданні ШМО під назвою «Мої педагогічні знахідки» (вчителі Борзовець В.М., Тимощенко Л.Л.), вона сприяла узагальненню й поширенню досвіду вчителів, розвитку їх ініціативи, формуванню творчої активності.

З метою професійного вдосконалення, вироблення оптимальних форм і методів роботи члени МО відвідували відкриті уроки та позакласні заходи колег: «Право на освіту» (вчитель Борзовець В.М., 9 клас),  «Державотворчі процеси в Україні» (вчитель Борзовець В.М., 11 клас); засідання літературної студії «Його Величність Сонет» (вчитель Власюк К.П.), літературної кав’ярні «З Україною в серці» (вчитель Тимощенко Л.Л.), виховний захід «Подорож до країни літературних героїв» (вчитель Штик С.І.), історичний КВК «Київська Русь ХІІ ст.» (вчитель Хомік Л.І.) та ін.         

Результативність роботи з обдарованими дітьми передусім перевіряється предметними олімпіадами, творчими конкурсами. Як і раніше, перед членами МО гостро стоїть це питання. Досягнення учнів (Заліпа М. – І місце з російської мови, Корнелюк І. – ІІ місце з історії, Юхим Т., Орищук І. – ІІ місце з правознавства на районних олімпіадах, Корнелюк І., Макашин М. – ІІІ місце в обласному турнірі з історії) та відсутність місць на ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад не можуть задовільняти.

В полі уваги членів МО була участь учнів школи у Міжнародному учнівському конкурсі «Лелека» (19 учнів) адже він дає змогу поглиблювати знання з предмету. Завдяки зусиллям учителів щороку збільшується кількість учнів, які беруть участь в роботі шкільної науково-методичної конференції (вчителі Борзовець В.М., Михалевич В.А., Хомік Л.І., Штик С.І.).

Важливим аспектом роботи МО є створення умов для неперервного підвищення фахової майстерності вчителів. Тому значна увага приділялась забезпеченню індивідуальної самоосвіти, росту професійної культури. Періодичний огляд новинок літератури з педагогіки і психології, методик викладання навчальних дисциплін, аналіз навчальних програм, посібників, методичних рекомендацій допомагає членам МО іти в ногу з часом.

Духу творчості серед членів МО сприяв конкурс «Вчитель року-2015», в якому Борзовець В.М. став лауреатом районного етапу в номінації «Правознавство». Оцінкою методичних здобутків є конкурс «Творчі сходинки педагогів Волині», в якому взяли участь Борзовець В.М., Хомік Л.І.

 Розширення педагогічної майстерності вчителів, створення сприятливих умов для творчих задатків учнів стало головним завданням проведеної Декади предметів суспільно-гуманітарного циклу.

Взаємовідвідуваня уроків, виховних заходів, постійний обмін методичними знахідками серед членів МО вносять у навчальний процес свіжі думки, нові ідеї.

Упродовж року також проводилась робота по оформленню кабінету зарубіжної літератури, історії, оновленню їх зовнішнього вигляду, наповненню методичними матеріалами, посібниками.

 

Особиста розробка Катерини Павлівни Власюк

Щоб переглянути данний матеріал перейдіть за посиланням.

http://www.ex.ua/148552123216

Відкритий урок Хомік Л.І.

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook

  • 2017
    Конструктор сайтів - uCoz